logo

AliExpress'te İlk Satışımı Yapmak İstiyorum

AliExpress’te Mağazanızı Açtınız. E-İhracata Hazırsınız!

AliExpress’te Mağazanızı Açtınız. E-İhracata Hazırsınız!


AliExpress’te mağazanızı açtınız, DingTalk satıcı gruplarına katıldınız, nakliye şablonunu oluşturdunuz, mağazanızı dekore ederek yükleyeceğiniz ürünleri seçtiniz.

Ürünlerinizi yüklerken mutlaka isim, içerik, fotoğraf & video ve fiyatlandırma konusunda çalışmalarınızı tamamlamış olduğunuzdan emin olarak listeleyin.

Bu etapları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra geriye sadece ilk satışınızı gerçekleştirme kalıyor! İlk satışınızı en hızlı şekilde gerçekleştirme şansınızı yükseltmeniz için mağazanıza olabildiğince fazla trafik çekmeniz ve ürünlerinizi doğru listeleyip, rekabetçi şekilde fiyatlandırmanız gerekmektedir.

İlk satışınızı en hızlı şekilde almak için aşağıdaki kurslarımızın içeriğinde bulunan videoları izlediğinizden ve dökümanları incelediğinizden emin olun!

İLK SİPARİŞİNİZİ HIZLICA ALMANIZI SAĞLAYACAK AKSİYONLARIN DETAYLI EĞİTİMLERİNE ULAŞMAK İÇİN;

FREEBIES

Freebies kampanyası ile seçtiğiniz bir ürünü bir müşteriye 0.01 dolar karşılığında hediye etmiş olursunuz. Ürünü hediye almak için bir çok müşteri başvuruda bulur ve mağazanızı takip eder. Mağaza trafiğinizi ve takipçi sayınızı arttırarak ilk satışınızı kolayca alabilirsiniz.

AFFLIATE PAZARLAMA

Satıcıların ürünlerini tanıtmasına ve dış trafiğini çekmesine yardımcı olan bir sistemdir. Satış başına tutar üzerinden satıcının programa kayıt olurken belirlediği komisyon oranında kesinti yapılır. Satıcı komisyonu bir ürünü affliate sayesinde başarıyla sattıktan sonra öder.

YENİ ÜRÜN LANSMANI

Platform algoritması yeni yüklenen ürünleri ön plana çıkarmaya yönelik çalışır. Bu nedenle düzenli aralıklarla yeni ürün yükleyerek ürünlerin görüntülenme şansı artırabilirsiniz. Ürün lansmanını doğru yapmak ürünün ilk satışa giden sürecini hızlandırır!

ANAHTAR KELİMELERİ BULMA

Ürün ismine eklenecek anahtar kelimeleri 4 farklı şekilde bulabilirsiniz: AliExpress İş Danışmanı, Google Trends, diğer satıcılar ve AliExpress arama motoru. Buradan gerekli anahtar kelimeleri belirledikten sonra 218 karaktere kadar ürün isminizi oluşturarak , bu anahtar kelimeleri ürün açıklamalarında ve özellikler alanında kullanarak aramalarda çıkma şansınızı yükseltebilir, trafiğinizi hızlıca arttırabilirsiniz.

ÜRÜN İSİMLENDİRME

Yeni bir ürün açılışı yapıldığında ürün isimlerinin doğru doldurulmasına dikkat edilmelidir. Ürün adı için 128 karakterin doldurulması, 218 karakter ürün ismi yazılabilen ülkeler için 218 karakterin doldurulması çok önemlidir. Ürün adı; ürün içeriği, ürün özellikleri ve satış stratejisini vurgulayacak nitelikte olmalıdır. Unutmayın mağaza trafiğinizi arttırmanın en etkili yollarından biri anahtar kelimeler kullanarak oluşturduğunuz doğru ürün isimlerinizdir!

ÜRÜN FİYATLANDIRMASI

Ürünlerinizin rekabet seviyesini yükseltmek için pazarı doğru analiz ettiğinizden ve ürünlerinizi doğru fiyatlandırdığınızdan emin olun. İlk satışınızı almak için trafik çekmek yetmez, çektiğiniz trafiği satışa dönüştürmeniz gerekmektedir. Doğru fiyatlandırılmamış ürünler müşteriler tarafından tercih edilmez.

ÜRÜN İNDİRİMLERİ

Ürün indirimleri alanında mağaza ürünlerinize belirlediğiniz yüzde oranında indirim tanımlarsınız. Tüm mağaza ürünlerine, belli bir ürün grubuna ya da seçtiğiniz ürünlere indirim tanımlayabilirsiniz. Ürünleri yüklerken yapacağınız mağaza indirimlerini hesaplayıp bu şekilde yükleyin. Böylece trafiğinizi arttırır ve ürünlerinize olan talebi yükseltiniz.

ÜRÜN GÖRSEL VE VİDEOLARI

Ürün görsellerinin ve videolarının tam ve ürün özelliklerini gösterecek şekilde olması ve platformda sergilenmesi ürünün siparişe dönüşme olasılığını arıttır. Ürüne video eklediğinizde alıcının satın alma kararını daha hızlı vermesini sağlar ürünlere trafik çeker, dönüşüm oranınızı arttırırsınız.