logo

AliExpress'te Satışımı Arttırmak İstiyorum

İŞİNİZİ BÜYÜTÜN VE REKABETTE ÖNE GEÇİN!

İŞİNİZİ BÜYÜTÜN VE REKABETTE ÖNE GEÇİN!


Temel mağaza yönetim gereksinimlerini tamamlayıp AliExpress’te belirli bir satış rakamına ulaştıktan sonra işinizi büyütmenize yardımcı olacak pazarlama araçları, kullanım alanları burada bulacaksınız.

AFFLIATE PAZARLAMA

Affliate pazarlaması sayesinde yaptığınız satış ile orantılı şekilde reklam harcaması yaparak satış miktarınızı arttırabilirsiniz. Mevcut müşterilerinizi tekrar satın almaya teşvik ederken aynı zamanda Bir çok ülkeden daha fazla trafik çekerek yeni müşterilere erişmenizi sağlar. Ayrıca, bütçeyi performansa göre arttırıp azaltabilir vereceğiniz komisyon oranını kontrol edebilirsiniz.

FREEBIES

Düzenli Freebies ile günlük trafiğinizi ve takipçi sayınızı arttırabilir, satış görmemiş potansiyeli yüksek ürünlerinize trafik çekebilir satışlarınızı katlayabilirsiniz. Freebies ile kazandığınız takipçilere sahne pazarlaması yaparak veya e-posta yolu ile iletişim kurarak takipçilerinizi satışa dönüştürebilirsiniz.

YENİ ÜRÜN LANSMANI VE HERO ÜRÜN

Satış potansiyeli yüksek, fiyat/rekabet avantajı olan, stok devamlılığı olan, iyi yorumlar alan Hero ürünlerinizi seçin ve bu ürünleri en düşük kar marjlarıyla listeleyip bu ürünleri mağazanıza trafik çekmek için kullanın. Ayrıca bu ürünleri “Yeni Ürün Lansmanı” olarak takipçilerinizle paylaşarak satışlarınızı arttırın.

SAHNE PAZARLAMASI

Sahne pazarlaması ile farklı pazarlama planları oluşturarak mağazanız keşfeden müşterilerle, aktif eski alıcılarla, kupon alıcılarıyla, favorilerine ve sepetine ekleyenlerle, mağaza hayranları ve ziyaretçileriyle etkileşime geçebilirsiniz. Sepetine ekleyenlere ayrıca ödeme hatırlatıcısı gönderebilirsiniz.

VİTRİN ÖZELLİĞİ

Star ve üzeri mağazaların kullanabildiği bu özellik yeni ürünlerinizin listelemede daha ön planda yer almasını ve ücretsiz platform içi reklam imkanı sağlar, böylece ürünleriniz daha çok trafik çeker.

KAMPANYA YÖNETİMİ

Kampanya dönemlerinde milyonlarca alıcı internette en uygun fırsatları arıyor, fiyat karşılaştırmaları yapıyor ve ürünler hakkında bilgi almak için platformu aktif bir şekilde kullanıyorlar. Bu yüzden kampanya dönemleri markalarımızın dönüşüm oranlarını yükseltmeleri ve görünürlüklerini arttırmaları açısından büyük bir fırsat. AliExpress Türkiye dönemi kampanya dönemi öncesi, süresince ve sonrasında satıcılarını maksimum satış için çeşitli eğitimler ve webinarlar ile desteklemektedir.

ETKİLEŞİMLİ AKTİVİTELER

Etkileşimli oyunlar platform üzerinden tanımlayabileceğiniz ve dönüşüm oranınızı arttıracak olan interaktif oyunlardır. Çevir ve Kazan, Baloncuk Mücadelesi ve Mağazayı takip et ve ödül kazan. Oyunları kurduktan sonra, daha fazla dahili trafik elde etmek için AKIŞ alanında gönderi paylaşabilirsiniz.

FLASH DEAL

Ürünlere özel indirimli fiyatların tanımlanarak 48 saat boyunca öne çıkartıldığı bir promosyon türüdür. Flash Deal’e giren ürün çok yüksek trafik alır. Zaman ve stok kısıtlaması olduğu için müşterilerde hemen satın alma dürtüsü yaratır.

MAĞAZA PROMOSYONLARI

Mağaza promosyonları alanını kullanarak, mağaza takipçilerinize özel indirimler tanımlayabilir, özel indirimlerinizden yararlandırmak için takipçiniz olmayan kullanıcıların mağaza takipçiniz olmasına yönlendirebilirsiniz. Böylelikle hem trafik hem de dönüşüm oranınızı arttırırsınız.

JETONLAR VE ÖDÜLLER

Jeton temelli indirim özelliği, satıcıların mağaza popülerliğini ve müşteri geri dönüş oranını artırmalarını sağlayan yeni bir pazarlama aracıdır. Satıcılar ayrıca, ürünlerini satın alan üyelerden aldıkları 'kazanılmış' jetonları, pazarlama desteğinin maliyetini karşılamak üzere kullanabilirler. Markalarınızı tanıtmanıza ve mağazanıza ekstra trafik çekip takipçi sayınızı arttırmaya olanak tanır.

PAKETLER

Ürünlerinizi paket halinde sunarak müşterilerinizin daha kolay ve akıllıca alışveriş yapmasını sağlar.

MÜŞTERİ GRUPLAMA VE MÜŞTERİ YÖNETİMİ

Müşteri Yönetimi ve Pazarlama alanından müşterilerinize pazarlama çalışmaları yapabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Bu durumda müşterilere pazarlama aktiviteleri yapmadan önce onları gruplamak kaynaklarınızı en verimli şekilde değerlendirmenize ve stratejik olarak dağılımını yapmanıza yardımcı olacaktır.

AKIŞ, İLHAM VE SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

AliExpress kullanıcıların %70’i mobil uygulamadan satın alım yapmaktadır. Bu yüzden mobil app üzerinden yaptığınız aktiviteler ile müşterilerinize ulaşmanız gerekir. Kendi hayran kitlenizi oluşturarak çeşitli pazarlama aktiviteleri oluşturabilirsiniz. Böylelikle satışlarınızı katlayarak arttırırsınız.

MAĞAZA VE ÜRÜN PERFORMANS ANALİZİ

Mağaza ve ürün performansı analizlerinizi düzenli olarak İşletme Danışmanı üzerinden kontrol edin ve kaynaklarınızı doğru yönetin.