logo

Avrupa’ya Gönderimde AliExpress Lojistik Partnerleri, IOSS Süreci ve Tarifeleri

Avrupa’ya Gönderimde AliExpress Lojistik Partnerleri, IOSS Süreci ve Tarifeleri

Değerli İş Ortağımız,

AliExpress Türkiye satıcıların haklarını gözetmek, alıcılara en iyi deneyimi sunabilmek ve operasyon süreçlerini sağlıklı yönetmek için 1 Temmuz itibari ile Avrupa’ya gönderim süreçlerinde yalnızca Cainiao, PTS ve ShipEntegra ile çalışmaktaydı. 20 Ocak itibariyle Avrupaya gönderim süreçlerinde anlaşmalı olduğumuz üç firma ile çalışma zorunluluğu kalkmıştır, Avrupa’ya sevkiyatlarınızı dilediğiniz kargo ile gerçekleştirebilirsiniz. Kargo şablonlarınızda Avrupa için de other shipment alanı açılmıştır. 

AliExpress IOSS Bilgilerine Nasıl Ulaşabilirim?

Paneliniz üzerinden üst sekmede yer alan Siparişler alanını tıklayın- sol en alt kısımda vergi yönetimi alanı altında bulunan VAT Help Center alanını tıklayınız.KDV Yardım Merkezi altında yer alan Hızlı Sorgu alanında AB tek-noktadan ithalat stili Servis Numarası(IOSS) - Görüntülemek için tıklayınız alanını tıklayın. Burada karşınıza çıkacak gizlilik özleşmesini dikkatle okuyun ve sözleşmeye uyacağınıza dair beyanınızı devam tuşuna basarak gerçekleştirdiğinizde, AliExpress IOSS numarası ekranda tarafınızla paylaşıcaktır. Unutmayın ki ; ''AliExpress IOSS numarasını kullanırken gizlilik yükümlülüğünü yerine getirmeniz ve iş ortaklarınızın da aynı şartlara uymasını sağlamanız gerekir. Siz veya iş ortaklarınız ilgili pazar kurallarından herhangi birini ihlal ederseniz veya AliExpress IOSS numarasını kötüye kullanırsanız, AliExpress mağaza satışlarınızı derhal durdurabilir ve bu yükümlülükten kaynaklanan maliyet ve giderlerle birlikte tüm zararları, kayıpları, yükümlülükleri ve cezaları talep etme hakkını saklı tutar.''

AliExpress Anlaşmalı Lojistik Çözümleri

AliExpress Türkiye olarak eihracat sürecinde sizlere geniş lojistik çözümleri sunmak amacıyla bir çok yeni kargo firması ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Tüm anlaşmalı kargo firmalarımıza ve fiyatlarına aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://docs.google.com/spreadsheets/u/1/d/1_DgK4ecKkESXb0UE2yCdkMymp8M7XnQhdg_OBD41Vd0/htmlview#

 AliExpress ve e-ihracat süreçlerinde son gelişmeler hakkında güncel kalmak, fırsatları yakından takip etmek ve iş hacminizi büyütmek için abone olmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Instagram: https://www.instagram.com/aliexpress_university/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/aliexpress-turkiye/
Facebook : https://www.facebook.com/Aliexpress-University-107149234446158
Youtube: https://www.youtube.com/c/AliExpressUniversityTürkiye?sub_confirmation=1 

Saygılarımızla,

AliExpress Türkiye Ekibi

 

Bu Etkinliği Paylaş

AliExpress işini büyütmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.