logo

Avrupa’ya Gönderimde AliExpress Lojistik Partnerleri ve Tarifeleri

 

Değerli İş Ortağımız,

 

Avrupa Birliği 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle ithalat yapılan ürünler için KDV oranlarını güncelleyecektir. Bu düzenleme ile gümrükleme işlemlerinde basitleştirilmiş bir operasyon ve AB üyesi ülkelerin KDV oranlarında olacak bir vergilendirme modeline geçilmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda:

 

Yeni KDV Oranları

1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle AB* ülkelerine ithal edilen hiçbir ürün 22 EUR olan KDV muafiyetinden artık yararlanamayacaktır. Bu tarihten itibaren, tutarı 150 EUR'ya kadar olan siparişlerde, ürün tutarına bakılmaksızın KDV uygulanacaktır. Uygulanacak olan KDV oranı ise alıcının teslimat adresindeki ülkede geçerli olan KDV oranı olacaktır. Bu konuyla ilgili tarafınıza bilgilendirme maili iletilmiş olup, maildeki tüm detaylara aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.aliexpressuniversity.com/home/duyurudetay/avrupaya-urun-gonderiminde-kdv-beyani-ve-odemelerinde-degisiklik/90

 

Tek Bir Noktadan İthalat Merkezi (IOSS)

AB'nin bu uyguladığı yeni KDV sisteminde sorunsuz bir geçiş sağlayabilmek için, tek bir yerden ithalat noktası oluşturmuştur. Bu sistem 1 Temmuz 2021 itibariyle işletmelerin ihraç ürünlerinin KDV E-Ticaret yükümlülüklerini yerine getirebilecekleri elektronik bir portaldır. Bu portal ile müşterilere sorunsuz bir alışveriş deneyimi sunmak hedeflenmektedir.

AliExpress Türkiye satıcıların haklarını gözetmek, alıcılara en iyi deneyimi sunabilmek ve operasyon süreçlerini sağlıklı yönetmek için lojistik iş ortakları ile anlaşmalarının kapsamını güncellemiştir. Bu yüzden, 1 Temmuz itibari ile Avrupa’ya gönderim süreçlerinde yalnızca Cainiao, PTS ve ShipEntegra ile çalışacaktır.

 

AliExpress ve e-ihracat süreçlerinde son gelişmeler hakkında güncel kalmak, fırsatları yakından takip etmek ve iş hacminizi büyütmek için abone olmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Instagram: https://www.instagram.com/aliexpress_university/
LinkedIn:
https://www.linkedin.com/company/aliexpress-turkiye/
Facebook : https://www.facebook.com/Aliexpress-University-107149234446158
Youtube:
https://www.youtube.com/c/AliExpressUniversityTürkiye?sub_confirmation=1

 

Saygılarımızla,

AliExpress Türkiye Ekibi

Bu Etkinliği Paylaş

AliExpress işini büyütmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.