logo

Mağaza Kodu (Yeni Versiyon) Lansman Duyurusu

Mağaza Kodu (Yeni Versiyon) Lansman Duyurusu

Arka Plan

İşlem araçlarının sayısını ve satıcıların iş yükünü azaltmak; ve yurt dışı kullanıcıların alım trendlerini yakalamak için, mağaza kuponu ve mağaza indirim kodu bir araya getirilerek tek bir araç halinde kullanıma açılmıştır. ‘Mağaza Kodu (Yeni)’ adıyla açılan pazarlama aracını, mağaza promosyonları altında görebilirsiniz. 

Mağaza kodu (yeni sürüm), orijinal mağaza kuponlarının ve mağaza indirim kodlarının ortak avantajlarını hızlandırarak, size tek bir işlem arayüzüyle hizmet sunmayı amaçlar. 

Yeni sürüm için zaman çizelgesi

[satıcı tarafı]

1. Mağaza kodu (yeni sürüm) aktivite yaratımı

● 6 Nisan 2022 tarihinden itibaren kademeli olarak açılmaya başkamış, 30 Nisan 2022 tarihinden önce tüm mağazalara açılması beklenmektedir. Hesabınız araç girişini görmüyorsa lütfen sabırla bekleyiniz;

● Mağaza kodu (yeni sürüm) etkinliği için ayarlanabilecek en erken etkinlik başlangıç saati: 5 Mayıs 2022 (PDT) 0:00;

2. (eski) kupon / indirim kodunu çevrimdışı olma zamanı:

● 20 Nisan 2022'den itibaren sistem, etkinliklerin bitiş zamanını 31 Mayıs 2022 ile sınırlayacaktır;

● 5 Mayıs 2022'den itibaren (eski) mağaza kuponu/indirim kodu etkinliği oluşturulmayacaktır.

(eski) Mağaza Kuponlarının kullanım süresi: Tüketiciler tarafından alınan mağaza kuponları, kuponlar geçersiz hale gelene kadar kullanılmaya devam edilebilir;

(eski) Mağaza Kodu etkinliğinin geçerliliği: dağıtılan kod, indirim kodu etkinliğinin sonuna kadar kullanılmaya devam edebilir

 

[alıcı tarafı]

1. Mağaza kodu (yeni sürüm) etkinliği ayarlanması

● 5 Mayıs 2022 tarihinden itibaren orijinal mağazanın kupon/indirim kodu etkinliği sona ermese bile yeni sürümden mağaza kodu oluşturulmadığı sürece, kuponlar, mağaza ve ürün detay sayfasında görüntülenemez. Satıcıların buna göre yeni sürümü kullanarak ayarlama yapması gerekmektedir.

2. Mağaza kodu (yeni sürüm) etkinlik ayarlaması

● Alıcı tarafında görünecek mağaza kuponu (yeni sürüm), Haziran 2022'ye kadar kademeli olarak kullanıcı ekranlarında görüntülenecebilecek. 

● Alıcı tarafı mağaza kodu (yeni sürüm) durumuna yükselttiyse, yeni kod stili görüntülenecektir. Tüketici mağaza koduna (yeni sürüm) yükseltme yapmadıysa, ayarlanan mağaza kodu (yeni sürüm), linkteki şekilde gösterildiği gibi kod gösterilmeden orijinal kupon stili olarak görüntülenecektir.

Mağaza Kodu (Yeni Versiyon) Operasyon Rehberi

https://docs.google.com/presentation/d/19D569aqVKZVw7x6GbLJ1KLq6elnFP9Lw/edit#slide=id.p1

 

Aliexpress

Bu Etkinliği Paylaş

AliExpress işini büyütmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.