logo

Avrupa'ya Satışta Kural Değişiklikleri

Değerli İş Ortağımız,

AliExpress üzerindeki ürünlerin kalitesini iyileştirmek, tüketici ve satıcı deneyimini korumak ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için AB Pazar Denetim Yönetmeliği (AB) 2019/1020 kapsamında platform Avrupa’ya satışta yeni kurallar getirmiştir.

Yeni düzenlemelere göre özellikle AB'de satılan (Birleşik Krallık hariç) belirli ürünlerin (CE uyumlu ürünler) 16 Temmuz 2021'den önce ürün uyumluluğundan sorumlu bir AB sorumlu kişisine ve CE sertifikasına sahip olmalıdır.

CE Gerektiren Kategoriler:

https://files.alicdn.com/tpsservice/a879c05439916eaf7de4895464f26736.xlsx

Sunum Linki: https://docs.google.com/presentation/u/1/d/1hcD_ShWyFX4wLppaBpEyfiOjVlsmafOA/edit?usp=drive_web&ouid=106629694068804251278&rtpof=true

AB Sorumlu Kişisi Tanımlayan Ajanslar

1. VESaaS

Küresel mali ve vergi uyumluluğu hizmet platformu olarak VESaaS, AB temsilcisi/İngiltere temsilcisi/Alman Ambalaj Yasası (VerpackG)/WEEE ve diğer hizmetleri sağlar. Ayrıca çok ülkeli KDV kaydı ve beyanı; IOSS/OSS kaydı ve beyanı gibi hizmetler de sunmaktadır.

Websitesi: https://vesaas.com/turkeyEn/

E-posta: contact@vesaas.com

Dingtalk: vesaamber

 

 

2. TÜV Rheinland Danışman Servisi - EU Temsilcisi

TÜV Rheinland, 145 yıl önce kurulmuş, denetim hizmetlerinde dünya lideridir. Grup, dünya çapında 20.000'den fazla kişiden oluşan bir kadro ile operasyonlarını sürdürmektedir. AB temsilcisi Servis için lütfen linki ziyaret edin.

Link: https://drive.google.com/file/d/1tS8WkxY1u1vj9r3HGzErX1T8A2xxF_oO/view?usp=sharing

E-posta: skyler.yin@tuv.net

Telefon: +86 18664210615


3. Clever Compliance

Clever Compliance, birinci sınıf uyumluluk hizmetlerine ve çözümlerine tek bir yerden erişmenizi sağlar.

E-mail: support@cleverrepresentative.eu

E-mail 2: contact@cleverrepresentative.eu

Telefon: +46 8 1240745 (destek yok)

Websitesi: https://app.cleverrepresentative.eu/referral/alibaba

Uyarı: Kurumlar belirli bir sıraya göre sıralanmamıştır. Burada yer alan üçüncü taraf hizmet kuruluşları, bu içeriklerin AliExpress platformunun görüşlerini temsil ettiğini belirtmez. Bu bildirimin amacı yalnızca satıcılara referans vermek içindir ve satıcıların kurumların sağladığı hizmetlerin uygulanabilirliğini ve doğruluğunu kendilerinin teyit etmesi gerekir. AliExpress platformu, bu üçüncü taraf hizmet kuruluşları tarafından sağlanan bilgilerin, materyallerin ve hizmetlerin doğruluğunu, yeterliliğini, güvenilirliğini veya eksiksizliğini garanti etmez ve ilgili bilgi, materyal ve hizmetlerdeki hatalar veya hatalarla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Üçüncü taraf hizmet kuruluşları tarafından sağlanan ilgili bilgi, malzeme ve hizmetler için mülkiyet, pazarlanabilirlik, tatmin edici kalite dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) hiçbir türde (varsayılan, açık veya yasal) hiçbir garanti vermez. AliExpress platformu, satıcılar ve üçüncü taraf hizmet acenteleri arasında meydana gelen sonuçlardan sorumlu değildir.

AliExpress ve e-ihracat süreçlerinde son gelişmeler hakkında güncel kalmak, fırsatları yakından takip etmek ve iş hacminizi büyütmek için abone olmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Instagram: https://www.instagram.com/aliexpress_university/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/aliexpress-turkiye/
Facebook : https://www.facebook.com/Aliexpress-University-107149234446158
Youtube: https://www.youtube.com/c/AliExpressUniversityTürkiye?sub_confirmation=1

Spotify: https://open.spotify.com/show/7pnErzs7Kb9VoSIvX4pNpw?si=aQ65i45CSBCjpHWgz7cAvA

Saygılarımızla,

AliExpress Türkiye Ekibi

Bu Etkinliği Paylaş

AliExpress işini büyütmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.