logo

Avrupa'ya Ürün Gönderiminde Kdv Beyanı ve Ödemelerinde Değişiklik


Değerli İş Ortağımız,

Avrupa Birliği tarafından uygulanan KDV, ürün ve hizmetlere katılan değer üzerinden hesaplanan bir tüketim vergisidir. Avrupa Birliği’nde kullanılmak veya tüketilmek üzere alınıp satılan ürünler ve hizmetler için geçerlidir. Avrupa Birliği'ne yapılan ithalat vergiye tabidir.

Uygulamaya göre Avrupa Birliği'ne ürün ithal ediyorsanız KDV genellikle ithalatın gerçekleştiği üye ülkede beyan sahibi tarafından ödenir. 

1 Temmuz’dan itibaren yeni uygulamaya geçecek olan yeni düzenlemelere göre 150 Euro'yu geçmeyen değerdeki malların mesafeli satışı için KDV beyanı ve ödemesi platform tarafından tahsil edilirken, 150 Euro üstü gönderiler için KDV beyanı ve ödemesi alıcının sorumluluğunda olacaktır.

Kaynak: https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/vat/vat-e-commerce_en#heading_3

AliExpress Türkiye satıcılarının bu hususta alması gereken herhangi bir aksiyon bulunmamakla birlikte, e-ihracat süreçlerine büyük kolaylıklar getirecektir. İlgili eğitim ve dökümana link üzerinden ulaşabilirsiniz.Eğitim Link: https://youtu.be/bO2tYaK69hQ

Doküman Link: https://drive.google.com/file/d/13GMroFs7U7loO05XdaTZMDFDcOyjA6ak/view?usp=sharing

AliExpress ve e-ihracat süreçlerinde son gelişmeler hakkında güncel kalmak, fırsatları yakından takip etmek ve iş hacminizi büyütmek için abone olmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Instagram: https://www.instagram.com/aliexpress_university/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/aliexpress-turkiye/
Facebook : https://www.facebook.com/Aliexpress-University-107149234446158
Youtube: https://www.youtube.com/c/AliExpressUniversityTürkiye?sub_confirmation=1

Saygılarımızla,

AliExpress Türkiye Ekibi

Bu Etkinliği Paylaş

AliExpress işini büyütmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.