logo

Analiz

Türk Ayakkabı Markaları ve Kobileri AliExpress’te !

Siz de Ayakkabı Mağazanızı AliExpress’te açın AliExpress ile işinizi globale taşıyın!

Türk Ayakkabı Markaları ve Kobileri AliExpress’te !

Türkiye dünya ayakkabı ihracatından aldığı pay ile dünya ayakkabı ihracatında yüksek sıralarda yer almaktadır. Ülkemiz ayakkabı sektörünün özellikle İspanya, Portekiz gibi Avrupalı üreticilerle rekabet edebilecek büyük bir arz potansiyeli vardır. Satıcılarımızın AliExpress üzerinden e-ihracat yoluyla ayakkabı ihraç ettiği ülkeler arasında başta Rusya, Ukrayna, Fransa, İspanya, Almanya, Hollanda, Birleşik Krallık, İsrail, Fas, Suudi Arabistan, Amerika Birleşik Devletleri yer almaktadır.

Normal ihracat süreçlerine göre oldukça zahmetsiz olan mikro ihracat yöntemi ile AliExpress, Türk üreticilerinin, markalarının ve KOBİ’lerinin ayakkabı kategorisindeki ürünlerini başta Rusya, Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olmak 220’den fazla ülke ve bölgeye gönderebilmesine ve 150 milyondan fazla müşteriye ulaşabilmesine olanak sağlıyor. Kaliteli, son moda Türk ayakkabılarımızı gelin hep birlikte dünyaya taşıyalım!

SailLakers Başarı Hikayesi

AliExpress’te yer alan marka ve kobilerimizin bazıları

Ayakkabı Kategorisinde Ne Satılır - Doğru Fiyatlama

• E-ihracat Nedir , Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi İçin:

E-ihracat Nedir , Nasıl Yapılır Detaylar İçin Tıklayınız.

• AliExpress ile Sınır Ötesi E- Ticaret, Yani E-ihracat Nasıl Yapılır?

AliExpress ile Sınır Ötesi E- Ticaret, Yani E-ihracat Nasıl Yapılır Öğrenmek İçin Tıklayınız.

• AliExpress’te Nasıl Mağaza Açılır?

AliExpress’te mağaza açarak ve ürün satmak için şahıs şirketi, anonim veya limited şirket gibi yasal bir kimliğe sahip şirket olmanız gerekir. AliExpress üzerinde mağaza açmak oldukça kolay, hızlı ve ücretsizdir. AliExpress kayıt sayfasına (Site Linkine tıklayınız.) girerek sağ üstte yer alan AliExpress’e Katılın seçeneğine tıklamanız, ardından Türkiye olarak ülke seçimini yapıp e-posta adresinizi yazıp, tarafınıza gönderilen doğrulama kodunu girmeniz yeterli. Sonrasında şirket, iletişim bilgilerinizi yüklemeli ve başvurunuzu tamamlamalısınız. Detaylı kayıt eğitimi için :

Döküman - Nasıl Aliexpress Üyeliği Oluşturulur Dökümanı İncelemek İçin Tıklayınız.

• Mağaza açmak için gerekli evraklar nelerdir?

1. Vergi kimlik numarası
2. Ticaret Sicil Gazetesi
3. Ticaret Odası Kaydı
4. Vergi Levhası
5. Şirket Yasal Temsilcisinin Bilgileri, İmza sirküleridir.

• Komisyon Oranı Nedir?

Mağaza açmak ve ürün yüklemek ücretsizdir. Komisyon oranı dışında satıcıdan yıllık mağaza bedeli veya abonelik ücreti gibi ek bir talepte bulunulmaz. Ayakkabı kategorisinde komisyon oranı %8’dir.

Detaylı satıcı sözleşmemiz ve kategori bazlı komisyon oranları için: Döküman - Komisyon Oranları ve AliExpress Satıcı Sözleşmesi

• Çinli satıcılar ile rekabet etmek mümkün mü?

Yüzlerce ayakkabı satıcımız kaliteli ürünleri , son moda tasarımları ve mevcut kargo fiyatlarıyla çinli satıcılar ile rekabet etmekte, oldukça iyi satış adetlerine ulaşmaktadır. Bu noktada ürünleri doğru fiyatlandırmak ve ürün görsel, isim, açıklama gibi geliştirilmesi gereken tüm ürün özelliklerini geliştirmek rekabette öne geçmenizi sağlayacak en önemli etkenlerdir.

• En çok hangi tür ayakkabılar satılıyor?

AliExpress üzerinde spor ayakkabılar, topuklu ayakkabılar, stilettolar, düz ayakkabılar, babetler, casual ayakkabılar, botlar, deri ayakkabılar, kar botları, yağmur çizmeleri, terlikler, sandaletler gibi bir çok alt kategoride ayakkabının satışı mümkündür. Sizler de www.aliexpress.com üzerinden ayakkabı kategorisinde en çok satan ürün ve modelleri bulmak için arama alanına shoes yazıp siparişlere göre sıralayabilir, kategori incelemesi eğitimlerini izleyebilirsiniz.

• En ucuz ve hızlı lojistik çözümü hangisidir? AliExpress’in anlaşmalı lojistik firmalarının bilgilerine nasıl ulaşırım?

Tüm lojistik çözümlerimizi incelemek için; Döküman - Aliexpress Lojistik Çözümleri

• Ücretsiz E-İhracat Danışmanlığı

Deneyimli satıcı destek hattı danışmanları ile sadece sorularınızı yanıtlamak ile kalmaz, satışlarınızı arttırmanız için mağazanıza özel ücretsiz e-ihracat danışmanlığı sağlar.

• Gümrük süreçleri nasıl işliyor? Gümrük vergilerinden kim sorumlu?

Gümrük ve gönderi çıkış süreçlerindeki bütün işlemler ilgili lojistik firması tarafından yürütülür. Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı, Gümrük Müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanır ve Vergi Daireleri Otomasyon Projesi (VEDOP) sistemine aktarılır. AliExpress üzerinden yaptığınız satışlarda Delivered Duty Unpaid (DDU) gümrük vergilerinin karşı tarafa yani müşteriye fatura edilen teslimat yöntemi ile ürün gönderilmektedir.

1 Temmuz’dan itibaren geçilen düzenlemelere göre 150 Euro'yu geçmeyen değerdeki malların mesafeli satışı için KDV beyanı ve ödemesi platform tarafından tahsil edilirken, 150 Euro üstü gönderiler için KDV beyanı ve ödemesi alıcının sorumluluğunda olacaktır.

• Müşteri aldığı ürünü iade edebiliyor mu? İade gelirse lojistik masraflarını kim karşılıyor?

Müşterinin keyfi iade yapması durumunda lojistik masrafına kendi katlanmak durumundadır, bu sebeple iade oranları oldukça düşüktür.