logo

Mağaza Seviyesi

Mağaza Seviyesi-Segmentasyonu

3

Ders

2940

42

Dakika

Pazarlama ve trafik kaynaklarının etkin ve şeffaf şekilde kullanılması, yönetilmesi amacıyla mağazalar belirli kriterlere göre seviyelere ayrılmaktadır. Bu seviyeler aylık olarak kontrol edilir ve güncel seviyeler satıcılara mail yoluyla bildirilir.<br>

Mağaza Seviyeleri ve Seviye Kriterleri Nelerdir ?

1 Döküman

1 Vídeo

5 Dakika

Giriş & Star Mağaza Seviyesi Satıcı Rehberi

1 Döküman

1 Vídeo

18 Dakika

Pro ve Master Mağaza Seviyesi Satıcı Rehberi

1 Döküman

1 Vídeo

19 Dakika

SIKÇA SORULAN SORULAR

Mağaza segmentasyon kriterleri nelerdir?
Ciro, mağaza puanı ve ürün sayısı gibi bir çok kritere bakılarak mağaza segmentleri oluşturulur. Detaylı bilgi için eğitim sunumunu inceleyiniz.
Mağaza segmentasyonlarına göre kaynak dağılımı nasıl yapılır?
Mağaza segmentasyon kriterlerinin ve kaynak dağılımının bulunduğu detaylı tabloya eğitim dökümanı üzerinden ulaşabilirsiniz.
Mağaza operasyonu desteğini hangi segmentlerdeki mağazalar alabilir?
Desteği sadece Master ve Pro seviyesindeki mağazalar alabilir.
Master ve Pro seviyesindeki mağazalar için operasyon asistanı nasıl çalışır?
Özellikle pazarlama ve satış konularında, Mağaza trafik ve dönüşüm oranının sürekli arttırılmasıiçin önerilerde bulunur, uygulamada sizinle birebir çalışarak destek olur.
Vitrin Hakları ne işe yarar?
Bu özellik bazı ürünlerinizin listelemede daha ön planda yer almasını sağlar, böylece ürünleriniz daha çok trafik çeker. Örneğin, bir ürün arama sonuçlarında 30. sırada listeleniyor ise, Vitrin kullandıktan sonra 15. sırada listelenir. Böylece ürün daha fazla trafik çeker. Detaylı bilgi için eğitim sunumunu inceleyiniz.
Mağaza Vitrini Kuralları Nelerdir?
"Satış performansı ve ürün sayısı, mağazanın daha fazla ürün için hak kazanmasını sağlar. Bu hakları verimli bir şekilde kullanmak önemlidir. Verilen hakların o ay içinde kullanılması önemlidir. Eğer %70’inden daha az kullanılırsa bir sonraki ay hak sayısı yarı yarıya azaltılır veya başka satıcıya verilir. Bu nedenle, kazandığınız hakları yüksek satış potansiyeline sahip ürünleriniz için kullanmanızı tavsiye ederiz. Yayınlanan ürünler, eklendikten 24 saat sonra değiştirilebilir. Vitrin ürün sayısını etkilemeksizin, 30 gün içerisinde değiştirilebilir. Her ayın 15’inde tanımlanır ve 30 gün boyunca geçerli olur."
Vitrin'e katılmak için ürünler nasıl seçilir?
"Hangi ürünlerinizi tanıtmak ve ön plana çıkarmak istiyorsanız bu ürünler ile katılabilirsiniz. En iyi seçim yeni ve satış potansiyeli yüksek ürünler olacaktır. Ancak birkaç sipariş almış ve potansiyeli yüksek ürünleri de seçebilirsiniz. Ayrıca, eklenecek ürünün CTR-Dönüşüm oranı ve PV-Sayfa Görüntüleme oranına bakarak seçim yapabilirsiniz."
Mağaza Vitrin Ürünleri Nasıl Eklenir?
Panelin üst kısmında bulunan “Ürünler” sekmesine tıklayın. Ardından “Vitrin Yönetimi” sekmesine tıklayın. “Ürün Promosyonu Ekle” sekmesine tıklayın.
Vitrin tanıtım haklarımı nereden kontrol edebilirim?
AliExpress tarafından her ayın 15'i haftasında vitrin tanıtım ürün haklarınız yenilenir, şimdiye kadar kaç hakkınız olduğunu görmek için Promosyon Listesi alanından promosyon vitrini sayısını kontrol edebilirsiniz.