logo

Hesap

Mağaza Hesap Ayarları

3

Ders

1650

8

Dakika

Başarılı kayıttan sonra; satıcıların mağaza adını değiştirmesi, AliExpress'te bir alan adı talep etmesi ve mağaza logosunu değiştirmesi gerekir.

Mağaza Adı Nasıl Oluşturulur?

0 Döküman

1 Vídeo

3 Dakika

Mağaza Adını Mağaza Linkine Ekleme

1 Döküman

1 Vídeo

3 Dakika

AliExpress Mağaza Marka Hikayesi nasıl Yapılır?

1 Döküman

1 Vídeo

2 Dakika

SIKÇA SORULAN SORULAR

Mağaza adı nasıl oluşturulur?
Mağaza adı ayarları kontrol paneli üzerinden Mağaza - Mağaza Profili - Store Name adı altındaki Dükkan Adı Değiştir butonu üzerinden yapılır. Detaylı bilgi için eğitim sunumunu inceleyiniz.
Mağaza adı oluştururken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
"İyi bir mağaza adı önemlidir, çünkü müşterilerin hatırlaması açısından daha kolaydır ve daha fazla satış getirir. Mağaza adı oluştururken 4 ila 80 karakter arasında olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Mağaza ismi yalnızca İngilizce karakterler, rakamlar ve boşluklar & noktalamalar içerebilir. Boşluk veya noktalamaları mağaza adının başında veya sonunda kullanamazsınız."
Mağaza Adını Mağaza Linkine Nasıl Eklerim ?
"Mağaza alanından mağaza profiline tıklayınız ve mağaza türünü seçiniz. Resmi veya Franchise mağaza değilseniz mağaza seçeneğine tıklayın. Eğer resmi veya Franchise mağaza iseniz o mağaza türleri ile de ilerleyebilirsiniz. Resmi Mağaza ile ilgili detaylı bilgi için eğitim sunumunu inceleyiniz. Kişiselleştirilmiş Bağlantı hakkına sahip olduğunuza emin olun Alan adı altında yer alan ikinci düzey etki adlarını kaydet alanına tıklayınız. 'İçeriğin bütün koşullarını okudum, koşulların bütün içeriğini kabul ediyorum’ Seçeneğini seçiniz, kabul et ve imzalayı tıklayınız. Detaylı bilgi için eğitim sunumunu inceleyiniz."
Mağaza adını mağaza linkine eklerken nelere dikkat etmem gerekir?
"Mağaza adını oluşturan karakterler sayısı 4' eşit veya daha fazla, 32'ye eşit veya daha az olmalıdır. Ve yalnızca ""İngilizce alfabe"", ""Normal rakamlar (0-9)"", ""-"" ve ""-"" ismin başına veya sonuna getirilemez. Küçük harf ile başlamalıdır.Bağlı alan adını bir kere kaydedildiğinizde bir daha değiştirilemez bu nedenle onaylamadan önce kontrol ediniz."
Mağaza linkimi nereden görüntüleyebilirim?
Mağaza profili alanından Alan Adı altında değişen mağaza linkinizi görebilirsiniz.
Marka hikayesi nasıl oluşturulur?
Marka hikayesi resmi mağazaların oluşum hikâyelerini anlattıkları bir alandır. Mağaza hikayesi eklemek için resmi mağaza olmak gerekmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra 2 haftalık bir bekleme süresi gerekir. Eğer resmi mağazanız yoksa ürün açıklamalarında markanıza dair bilgi verebilirsiniz bu müşterilerde güveni arttıracaktır.