logo

Mağaza Açma

Aliexpress'te nasıl mağaza açılır?

3

Ders

6584

0

Dakika

AliExpress'te mağaza açıp e-ihracata başlayarak 220’den fazla ülke ve bölgede 150 milyondan fazla müşteriye tek panel üzerinden satış yapabilirsiniz! AliExpress’te mağaza açarak ürün satmak için bir şirket olmanız yeterlidir. Mağaza açıp e-ihracata başlamak ve yurt dışına satış yapmak için yapmanız gerekenler çok basit; mağaza açılımı hızlı ve ücretsiztir. Aynı vergi numarasıyla birden çok mağaza açabilirsiniz.

AliExpress'te Ne Satılır?

1 Döküman

0 Vídeo

SIKÇA SORULAN SORULAR

AliExpress’e nasıl kayıt olabilirim ?
"AliExpress’e kayıt olmak için bilgisayar veya mobil cihazınız üzerinden sell.aliexpress.com’a giriş yapmanız gerekmektedir. Kayıt sayfasının üst kısmına tıklayarak dili değiştirebilirsiniz, platformda 7 farklı dil desteği bulunmaktadır: İngilizce, Rusça, Çince, İspanyolca, İtalyanca, Türkçe, Fransızca. Sağ üstten Aliexpress’e Katılın butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfadan ülke seçimini Türkiye olarak yapmanız gerekmektedir. Hesap oluşturma ile ilgili detaylı bilgiye https://drive.google.com/file/d/1_fOtjqkiTl8-LcQFNj5F1KTowjJ_4p7U/view adresi üzerinden ulaşabilirsiniz."
AliExpress'e kayıt yapmadan önce hangi belgeleri hazırlamak gerekir?
"AliExpress sadece şirketleri ve bireysel girişimcileri kabul etmektedir. Satıcı üyeliği için gerekli olan belgeler aşağıdaki gibidir: Şahıs şirketi ise sadece • Vergi levhası • İmza beyannamesi • E-devletten alınan barkodlu ikametgah belgesi temin etmeniz istenir. Limited veya anonim şirket ise yukarıdaki belgelere ek olarak • Faaliyet belgesi • Ticaret sicil gazetesi temin etmeniz istenir. Gerekli durumlarda iletişim kurulabilmesi için lütfen şirketinizin iletişim bilgilerinin güncel olduğundan (e-posta ve telefon numarası) emin olun. Aşağıdaki linke tıklayarak AliExpress'te kolayca satıcı olarak kayıt olabilirsiniz. (https://login.aliexpress.com/join/seller/unifiedJoin.htm?spm=5261.12669115.103.1.1443327aLjsgST&_locale=tr_TR)"
AliExpress hesabımla oturum açamıyorum. Ne yapabilirim?
"Hesabınızda oturum açmak için lütfen kayıtlı e-posta adresini (veya Üye Kimliğini) ve şifreyi doğru girdiğinizden emin olun. Parolanız büyük / küçük harfe duyarlıdır, bu nedenle lütfen klavyenizin Caps Lock ışığının yanıp yanmadığını kontrol edin ve parolada boşluk olmadığından emin olun. Eğer bunlar sonuç vermezse, aşağıdaki maddeleri yapmayı deneyin: 1) Çerezleri silin veya tarayıcınızı değiştirin. 2) Şifre Geri Alma işlemini deneyin. 3) ""Üzgünüz, bu hesapta oturum açma yetkiniz yok"" şeklinde bir hata mesajı alırsanız, lütfen satıcı destek hattı ekibimizle iletişime geçin. Telefon : 0850 955 2480 Mail: aeturkey@aliexpress.com Not: Hesabınızla ilgili gelen bilgi mailine ulaşmak için mail gelen kutunuzu, spam kutunuzu kontrol edin."
AliExpress’de mağaza açma ücreti, yıllık mağaza abonelik ücreti mevcut mudur?
Platform, kategoriye göre değişen komisyon oranı dışında satıcıdan yıllık mağaza bedeli veya abonelik ücreti gibi ek bir talepte bulunmaz.
Platform, kategoriye göre değişen komisyon oranı dışında satıcıdan yıllık mağaza bedeli veya abonelik ücreti gibi ek bir talepte bulunmaz. AliExpress hesabına hangi bölge/ülkeden başvuru yapılabilir?
Şu anda açık kayıt bölgelerimiz: Çin, Rusya, İspanya, İtalya, Türkiye, Fransa’dır. Sadece Çinli ve Türk satıcılar tüm dünyaya satış yapabilir. Diğer ülkeler kendi iç pazarında satış yapabilir.
AliExpress’te satıcı olmak için mutlaka şirketim olması gerekiyor mu?
Evet. AliExpress üzerinde satıcı profilinde ticari faaliyet göstermek için Anonim, Limited veya Şahıs şirket tipinde bir kuruluşunuzun ve Vergi Kimlik Numaranızın bulunması gerekmektedir.
AliBaba’da Gold üye olmamız AliExpress’e üyeliğimizi etkiler mi? Örneğin AliBaba’da güvenli oluşumuz AliExpress’e hiç başlamamış olan biri için avantaj sağlar mı?
AliExpress ayrı bir platformdur bu nedenle AliBaba üzerinde olan üyelik AE platformunu etkilemez. Sıfırdan bir kullanıcı ile aynı haklarda aynı özelliklerde kullanıma başlanacaktır.
Satıcı başvurusundan sonra herhangi bir mail almadım. Ne yapmalıyım ?
"Bir hafta içerisinde dönüş yapılmaktadır. Mail almamanız durumunda Satıcı Destek Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Telefon : 0850 955 2480 Mail: aeturkey@aliexpress.com"
Satıcı hesap açma talebim neden reddedildi ?
"sell.aliexpress.com'a oluşturduğunuz mail adresi ve şifre ile giriş yaptığınızda başvurunuzun red nedenini görüntüleyebilirsiniz. Hatalı kısımları düzelterek başvurunuzu aynı ekran üzerinden tekrarlayabilirsiniz. Takıldığınız noktada satıcı destek hattı ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Telefon : 0850 955 2480 Mail: aeturkey@aliexpress.com"
İlk adımı tamamladığımda, “Bu mail adresi ile zaten giriş yapıldı” ya da “Bu mail adresini kullanamazsınız” gibi uyarıların çıkmasını sebebi nedir?
Alibaba Grup’a bu mail ile giriş yaptınız (örneğin AliExpress.com veya Alibaba.com) ve AliExpress bu mailin kullanılmasına izin vermiyor gibi uyarılar alıyorsanız, farklı bir mail adresi ile kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
Mağazam var. İkinci bir mağazayı farklı kategoride açabilir miyim?
Evet. Aynı cari ile farklı mail adresleri üzerinden yeni mağazalar açılabilir. Ayrıca , tek hesap üzerinden de farklı kategorilerde ürünler satılabilir.
Aliexpress’te birden fazla mağaza açabilir miyim?
Evet, tek cari ile farklı e-mailler üzerinden birden fazla mağaza açılabilirsiniz. Daha önce mağazanız ihlal sebebiyle kapatıldıysa tekrar mağaza açamazsınız.
AliExpress’te hangi kategorilerdeki ürünleri satabilirim?
"AliExpress’te kadın ve erkek giyim, ayakkabı, elektronik aletler, takı ve aksesuarlar, anne bebek gibi 26 farklı ana kategori ve onlarca alt kategoride ürün satılabilir. Bu kategoriler ; Giyim ve Aksesuar, Oto ve Motosiklet Aksesuarları, Güzellik ve Sağlık*, Düğün ve Organizasyonlar, Çanta ve Valizler, Elektronik Aletler ve Sistemler, Spor ve Eğlence, Eşyalar, Tüketici Elektronik Aletleri, Ekleme Saç ve Peruk*, Araçlar, Ev ve Bahçe, Mücevher ve Aksesuarlar*, Oyuncak ve Hobiler, Işıklar ve Aydınlatma, Anne ve Bebek, Ev Dekorasyonu, Mobilya, Ofis ve Okul Malzemeleri, Bilgisayar ve Aksesuarları, Saatler*, Erkek Giyim, Bayan Giyim, Güvenlik ve Koruma, Telefonlar ve Telekomünikasyon, Ayakkabılar. *Bu kategoriler için özel izniniz bulunması gerekmektedir."
Hangi kategorideki ürünler satışa kapalıdır?
"AliExpress Mağazasını açan satıcı ürünlerini yüklemeden önce mevcut kuralları dikkatli bir şekilde okumalıdır. Platformun yasakladığı ürünleri, kargo firması tarafından gönderimin olmadığı ürünleri aliexpress mağazasında listelememelidir. Kurallar ihlal edilirse, mağaza platform tarafından cezalandırılır, hatta kapatılabilir. AliExpress şirket politikası gereğince yasaklanan ürünler ve yasadışı ürünler satılamaz. "