logo

Mağaza Açma

AliExpress'teki mağaza tipleri

1

Ders

1486

0

Dakika

Platformda üç tip mağaza bulunur: Resmi Mağaza, resmi bir markaya sahip satıcı için bir mağaza seçeneğidir; Standart Mağaza, AliExpress'e kaydolurken tüm satıcıların kullanabileceği mağaza seçeneğidir; Franchise Mağazası, marka sahibinin (franchisor) tarafından bir yatırımcıya/ işletmeye markayı kullanım hakkı sağlaması, ve kullanım hakkını alan işletmenin, söz konusu markanın ürünlerini kendi mağazasında satması seçeneğidir.

Mağaza Türleri ve Resmi Mağaza Başvurusu

1 Döküman

0 Vídeo

SIKÇA SORULAN SORULAR

AliExpress’te mağaza türleri nelerdir?
"AliExpress platformunda 3 farklı çeşit mağaza başvurusu yapabilirsiniz. Her bir mağaza farklı sahiplik ve yetki türlerine göre tasarlanmıştır. Standart Mağaza: Standart mağaza seçimi yapabilmek o markanın sahipliği veya özel izne sahip olmayı gerektirir. Marka tescili ™ veya R tipi olmalıdır. Standart mağaza ürünleri tek marka altında satar, her markanın AliExpress üzerinden birden fazla resmi mağazası olabilir. Resmi Mağaza: Resmi mağaza seçimini yapabilmek için tescilli olarak bir markanızın olması gerekir. Marka tescili R tipi olmalıdır. Resmi mağaza ürünleri tek markanın AliExpress üzerinden tek bir resmi mağazası olabilir. Franchise Mağaza: Franchise mağaza satıcının sahibi veya yetkilisi olduğu bir veya birden fazla markanın ürünlerini satabilir. Ürünleri birden fazla marka altında satabilir, her markanın AliExpress üzerinde birden fazla özel mağazası olabilir."
Standart mağaza nedir?
Standart mağaza seçimi yapabilmek o markanın sahipliği veya özel izne sahip olmayı gerektirir.Marka tescili ™ veya R tipi olmalıdır. Standart mağaza ürünleri tek marka altında satar, her markanın AliExpress üzerinden birden fazla resmi mağazası olabilir.
Resmi mağaza nedir?
"Resmi mağaza, marka sahiplerinin AliExpress platformunda satıcıların açabileceği ve sahibi oldukları marka ürünlerini satabilecekleri mağaza türüdür. Resmi mağaza seçimini yapabilmek için tescilli olarak bir markanızın olması gerekir. Marka tescili R tipi olmalıdır. Bir markanın AliExpress üzerinde Resmi mağaza olması için o markaya sahip olması veya marka kullanımı için özel izne sahip olması gerekir. Ürünler tek marka altında satılır. Her markanın AliExpress üzerinde TEK resmi mağazası olmaktadır."
Resmi mağaza başvurusu nasıl yapılır?
Satıcı panelindeki 'Mağaza' sekmesinden yapılır. Detaylı bilgi için eğitim sunumunu inceleyiniz.
Resmi mağaza başvurusu yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekir?
Başvurmadan önce Marka İsmi kontrol edin, içinde Türkçe karakter kullanmayın(İ, Ç, Ö, Ü, Ğ), yoksa Mağaza Adı ve İkinci dominde gösterilmemektedir
Resmi mağaza başvuruma red cevabı geldi. Sebebi nedir?
"Üç durum olabilir; 1. Marka sahibi değilseniz, Marka Authortation almanız lazım 2. Marka sahibisiniz, ama AliExpresste kayıtlı şirket bilgileri farklı, bu durumda da Marka Authortation almanız lazım. 3. Marka sahibisiniz, ama başvurduğunuz marka ve tescildeki marka ismi farklı ise örneğin; kayıtlı marka ismi “A Fashion”, siz sadece “A” olarak başvurdunuz."
Franchise mağaza nedir?
Franchise mağaza satıcının sahibi veya yetkilisi olduğu bir veya birden fazla markanın ürünlerini satabilir.Ürünleri birden fazla marka altında satabilir, her markanın AliExpress üzerinde birden fazla özel mağazası olabilir.
Üç mağaza türü arasında ne farklılıklar var?
"Farklı mağaza türleri farklı sahiplik veya yetki tiplerine göre tasarlanmıştır. Temel farklılıkları mağaza isimlendirmesi ve marka sayısıdır. Sıralama algoritması, trafik kuralları ve reklam kuralları gibi konularda bir farklılıkları yoktur. Satıcı Panelindeki dil İngilizceye çevirip ""apply"" tıklayınca detaylı koşulları inceleyebilirsiniz."