logo

Analiz

Mağaza İnceleme

Mağazasının incelenmesini isteyen satıcılarımızın aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt formu üzerinde AliExpress ailesine katıldığınız tarih, mağaza ID’niz ve karşılaştığınız problem ve aldığınız aksiyonlar sorularını eksiksiz doldurun.

Mağaza İnceleme

1- Karşılaştığınız probleme göre form tarafından farklı soru gruplarına yönlendirileceksiniz.

2- Eğer hem mağaza trafiğiniz hem de dönüşüm oranınız düşükse, lütfen form üzerindeki yönlendirmeleri dikkatlice okuduğunuzdan ve gerekli iyileştirmeleri yaptığınızdan emin olun.

3- Trafik oranınızı veya dönüşüm oranınızı yükseltmek için form üzerindeki her aksiyonu almış olmanıza rağmen (mağaza iyileştirmeleri & promosyon katılımları) hala düşük seyrediyorsa mağaza inceleme başvurusunu aynı form üzerinden yapabilirsiniz.

AliExpress platformundaki satıcılarımız mağazalarını tamamen kendileri yönetmektedirler. Mağazalarımızın olmazsa olmaz bileşenleri bulunmaktadır. AliExpress Türkiye ekibi mağaza incelemelerini aşağıdaki unsurları baz alarak yapar. Mağaza inceleme başvurusu yapmadan önce mağazanızın aşağıdaki başlıkların içeriklerine uygun olup olmadığının değerlendirmesini yapıp, mağaza analizinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PLATFORM KURALLARI:

AliExpress Mağazasını açan satıcı ürünlerini yüklemeden önce mevcut kuralları dikkatli bir şekilde okumalıdır. Platformun yasakladığı ürünleri, kargo firması tarafından gönderimin olmadığı ürünleri aliexpress mağazasında listelememelidir. Kurallar ihlal edilirse, mağaza platform tarafından cezalandırılır, hatta kapatılabilir.

Nasıl Öğrenirim?

AliExpress University Platform Kuralları Kategorisi İçin Tıklayınız.

MAĞAZA İSMİ:

Mağaza adı oluştururken 4 ila 80 karakter arasında olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Mağaza ismi yalnızca İngilizce karakterler, rakamlar ve boşluklar & noktalamalar içerebilir. Boşluk veya noktalamaları mağaza adının başında veya sonunda kullanamazsınız. İyi bir mağaza adı önemlidir; akılda kalacak mağaza isimleri seçmeye dikkat edin.

Nasıl Öğrenirim?

Döküman - AE Mağazasında Ürün Gruplama ve Kategori Bazlı Sergileme Nasıl Yapılır ?

MAĞAZA DEKORASYONU:

Mağaza dekorasyonu mağaza ziyaretçilerinize profesyonel bir mağaza görüntüsü sunmanız ve güven yaratmanız için oldukça önemlidir. İyi tasarlanmış bir mağaza AE alıcıları tarafından akılda kalacak ve tekrardan ziyaret edilmesini sağlayacaktır. Mağaza dekorasyonunuzda Banner ve slayt görsellerine öncelik vererek içeriğinde en çok satış yapmasını istediğiniz ürünleri, kategorileri, mağaza tanıtımınızı ve oluşturacağınız kuponları ekleyebilirsiniz.

Nasıl Öğrenirim?

AliExpress University Dekorasyon Kategorisi İçin Tıklayınız.

MAĞAZA PROMOSYONLARI:

Dönüşüm oranınızı arttırmak için mağaza promosyonlarını aktif bir şekilde kullanmanızı; ürün indirimleri ile ürünlerinizi çizgili fiyat ile listelemenizi, mağazaya baremli kuponlar ve özel teklifler belirleyerek sepetinizi büyütmenizi tavsiye ederiz.

Nasıl Öğrenirim?

Mağaza Promosyonları Nelerdir, Nasıl uygulanır ?

FREEBİES KATILIMI:

Freebies kampanyası mağaza trafiğinizi ve takipçi sayınızı arttırmak için en etkili yollardan biridir. Freebies kampanyası ile seçtiğiniz bir ürünü bir müşteriye 0.01 usd karşılığında hediye etmiş olursunuz. Hediye ettiğiniz müşteriden alacağınız olumlu yorum ve puanla, ürününüzün görüntüleme şansını arttırsınız.

Nasıl Öğrenirim?

AliExpress University Freebies Kategorisi İçin Tıklayınız.

AFFİLİATE KATILIM:

Satış Ortaklığı Pazarlaması (Affiliate Marketing) Satıcıların ürünlerini tanıtmasına ve dış trafiğini çekmesine yardımcı olan bir sistemdir. Satış başına tutar üzerinden satıcının programa kayıt olurken belirlediği komisyon oranında kesinti yapılır. Satıcı komisyonu bir ürünü affliate sayesinde başarıyla sattıktan sonra öder.

Nasıl Öğrenirim?

AliExpress University Affiliate Kategorisi İçin Tıklayınız.