logo

Analiz

TESETTÜR GİYİM VE İSLAMİ ÜRÜN KATEGORİ FIRSATI!

Çinli Satıcılarla Rekabet Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı.

TESETTÜR GİYİM VE İSLAMİ ÜRÜN KATEGORİ FIRSATI!

Kategorinin açıldığı andan itibaren Aliexpress Türk satıcıları arasında çok büyük bir hızla büyüyen Tesettür Giyim; ve Türk satıcılar tarafından bir süredir satılmakta olan İslami ürünler, gerek geniş ürün yelpazesi, gerekse Türkiye’de çok kolay tedarik edilebilir olması açısından satış potensiyeli çok yüksek ve karlı ürün grupları olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayfa üzerinde Tesettür Giyim ve İslami Ürün Kategorisine dair bütün sorularınıza yanıt bulacaksınız:

Dökümana Ulaşmak için: Tesettür Giyim - Detaylı Araştırması

Tesettür Giyim Neden Önemli?

En Önemli Tesettür Giyim Pazarları Hangileridir?

Çinli Satıcılar ile Rekabet Etmek Mümkün Mü?

Türk Satıcılar Rekabette Nasıl Öne Geçtiler?

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Hemen Mağazanı Aç!

TESETTÜR GİYİM NEDEN ÖNEMLİ?

Muhafazakar kadınların tercihi olan Muhafazakar Giyim yani Tesettür Giyim, Türkiye’de güçlü üretim altyapısı, ürün kalitesi ve modelleriyle tüm dünyada her geçen gün büyüyen ve gelişen bir sektör. Yine bu doğrultuda hızla büyüyen Dünya İslam nüfusu, şüphesiz ki Türkiye’nin önemli üretim ve marka katkısı sağladığı Tesettür Giyim Sektörüne de ışık tutarak, bu büyümeyi daha da hızlandıran ve e ihracat kapsamında yapılanmasını sağlayan bir noktaya getirmekte. Yine bu nüfusun sağladığı taleple şekillenen İslami pazara yönelik ürünler de, bir o kadar ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

E ticarette çığır açan muhafazakar giyim ürünleri internetten satış olanaklarının da çoğalması, stoklu ve stoksuz satış şeklinde gerçekleştirilebilir olması sebebiyle online ticaretin önemli mihenk taşlarından biri olmaya başladı.

EN ÖNEMLİ TESETTÜR GİYİM PAZARLARI HANGİLERİDİR?

Tesettür giyim pazarındaki bu hacme kayıtsız kalmayan Aliexpress de, 2020 yılının Aralık ayında açtığı ‘Müslüman Moda’ kategorisiyle, bu ürün gamında satış yapmak isteyen Türk satıcılarını destekliyor.

Kategorideki en büyük talep ise Türkiye’ye yakın coğrafyalardan biri olan Avrupa kıtasından geliyor. Tüm dünyadan göç alan bu kıta, Müslüman nüfusun da her geçen gün arttığı ve bilinen global markaların da bu kategoride ürün satışa sunmasıyla son dönemlerde çok gözde bir ‘Tesettür Giyim Pazarı’ konumuna geldi.

ÇİNLİ SATICILAR İLE REKABET ETMEK MÜMKÜN MÜ?

2020 yılının Aralık ayında AliExpress ekibinin ciddi teşvikler sağladığı Müslüman Moda kategorisi, Türkiye’de yaygın bir şekilde ve iyi kalitelerde tedarik edilebilir olması, dünyada ucuz üretim yapan ülkelere nazaran çok daha güncel ve son moda tasarımları, AliExpress Türk satıcılarına özel kargo fiyatları ile çinli satıcılar ile rekabet konusunda kesinlikle daha avantajlı bir konumda yer alır.

Tesettür Giyim kategorisi, Türk satıcıların rekabet açısından çok daha iyi olarak ellerinde bulundurduğu yegane kategorilerden biri olarak da değerlendirilebilir.

TÜRK SATICILAR REKABETTE NASIL ÖNE GEÇTİLER?

Ürünleri doğru fiyatlandırmak ve ürün görsel, isim, açıklama gibi geliştirilmesi gereken tüm ürün özelliklerini geliştirmek rekabette öne geçmenizi sağlayacak en önemli etkenlerdir.

Açıldığı günden bu yana ‘Müslüman Moda’ kategorisi altında ürün listeleyen birçok satıcımızı başarıya ulaştıran bu kategoride Zarif Store, Yazıcı Store, Babyshower chocolate, Laila Online, Butik Ambar, ElifOkur ve niceleri bulunuyor.

Mağaza açma ve ürün listeleme sırası şimdi sizde! Tesettür Giyim ve İslami Ürün kategorisini başta Amerika, Fransa, İspanya, İngiltere ve İsrail olmak üzere hep birlikte 220’den fazla ülke ve 150 milyondan fazla müşteriye ulaştırmak kesinlikle hayal değil!

SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

Tesettür Giyim Kategorisinde Hangi Ürünleri Satalabilirsiniz? Muhafazakar Giyimde Satış Potansiyeli En Yüksek Ürünler Hangileridir? En çok hangi Tesettür Giyim ürünleri satılıyor?

Aliexpress’te en çok satan ürünler sırasıyla:

• Kadın alt-üst giyim setleri (eşofman takımı/rahat kombinler ve tunik/pantolon kombinleri),
• Tesettür Elbise,
• Başörtüsü,
• Eşarp,
• Abaya,
• Haşema,
• Namaz elbisesi,
• Ferace,
• Üstler/bluzlar/tunikler ve pantolonlar.

Tesettür Giyim Kategorisinde Satış Potansiyeli Yüksek Ürünler Hangileridir?

Muhafazakar giyimde satış potansiyeli en yüksek ürünler:

Abiye kategorisi şüphesiz ki Türkiye’nin en güçlü olduğu alanlardan biri. Bu yüzden genel olarak baktığımızda abiye elbise ve farklı abiye modelleri her zaman farklı fiyat aralıklarında rahatlıkla bulunabilen ürün gruplarından.
Elbise kategorisinde ise, tesettür elbiselerin yanısıra, büyük beden elbiseler, hatta büyük beden abiyelerde de büyük fırsatlar var. Dünya giyim sektöründeki rahatlık rüzgarını da alarak, yine birçok ürün spor unsurlarla ön plana çıkartılıyor.
Kargo pantolonlar spor ve rahat şıklığın en iyi alt ürün gruplarından biri olarak değerlendirilebilir.
Meznuniyet elbiseleri ise, yine abiye giyim sektörüne göz kırpan ama aynı zamanda da tesettür giyimde çok fazla markanın girmediği bir alan, dolayısıyla potansiyeli değerlendirilebilir.

Tesettür Giyim Kategorisinde Ürün Araştırması ve Rekabet Analizi Nasıl Yapılır?

Tesettür Giyim kategorisinde rekabet analizini iki farklı şekilde yapabilirsiniz.

1. Aliexpress üzerinde Müslüman Moda kategorisine gelerek ya da istenen anahtar kelimeyi websitesi içerisindeki arama butonuna yazarak en çok satan ürünlere bakmaktır.
2. Yerel Websitelerde bulunan markaları incelemek, ya da stoksuz satış şeklinde çalışılacaksa pazaryerleri ve toptancıları araştırmaktır.

Nesatilir.com aracılığıyla AliExpress üzerinde, pazaryerlerinden ürün listeleyebileceğinizi unutmayın.

Tesettür Giyim Kategorisinde Doğru Fiyatlama Nasıl Yapılır?

Aliexpress’te en çok satan ürünler sırasıyla:

Her kategoride olduğu gibi, Tesettür Giyim kategorisinde de en doğru fiyatlama şeklini birkaç şekilde bulabilirsiniz. İlk yöntem en çok satan ürün ve ürün gruplarının fiyatlarını araştırmaktır. Burada gönderilen gemi seçeneğinden Türkiye’yi seçerek de Türk satıcıların ürünlerini hangi fiyat aralıklarında sattıklarını görebilirsiniz. İkinci olarak da, mağazanızı yeni açtıysanız veya ürünü yeni listeliyorsanız kar marjınızı en düşük seviyede tutarak rekabette ön plana geçebilirsiniz.

Bu soruların cevapları ve satış için olmazsa olmaz fiyatlandırma ve ürün optimizasyonlarının püf noktalarını anlattığımız, tesettür giyim satışında rekabette öne geçmenize yardımcı olacak videolarımızı izlemenizi öneririz.

İslami Ürün Grubunda Ne Satılır?

Aliexpress üzerinde İslami ürünler için ayrı bir kategori olmasa da, bunları farklı ana kategorilerde listelemek mümkün! Aliexpress üzerinde en çok satan ürünler:

• Tesbih,
• Hediye Setleri (/Kur’an-ı Kerim/Yasin, Şal/Tesbih takımı gibi),
• Mevlüt hediyelikleri,
• Cep ya da mini boy Kur’an-ı Kerim’ler ve Yasin’ler,
• Misvak gibi kişisel bakım ürünleri,
• Seccadeler.
• Ramazan ayına özel ürünler

İslami Ürün Grubunda Satış Potansiyeli En Yüksek Ürünler Hangileridir?

İslami ürün grubunu listelemenin en güzel yanı, farklı ürünleri paketleyerek ve çoklu/varyantlı satarak müşterilerinize çok çeşitli ürün grupları sunmanız, ve farklı ürün gruplarını aynı ürün altında listeleyerek çarpraz satışı desteklemeniz.

Türkiye’de bolca bulunan ve Aliexpress mağazanızda satabileceğiniz yüzlerce farklı İslami ürün var. İslami hediyelik ürünler, satış potansiyeli en yüksek ürün grupları arasında yer alırken, aşağıdaki ürünlerin yüksek potansiyelini göz ardı etmemekte fayda var! Özellikle çok fazla satıcı tarafından henüz listelenmemiş olması da bu ürün gruplarını tüketiciler için daha da cazip kılıyor!

• Zikirmatik,
• Dijital dua okuyuclar veya kıbleyi gösteren dijital aletler,
• Abdest çorapları,
• Helal sabun ve tıbbı yönü olmayan kişisel bakım ürünleri,
• Hac ve umre ürünleri (tavaf patiği, ihram kemeri, takke, kolluk).

İslami Ürün Grubunda Ürün Araştırması ve Rekabet Analizi Nasıl Yapılır?

Aliexpress üzerinde İslami Ürünler kategorisi ayrı olarak bulunmadığından dolayı istenen anahtar kelimeyi websitesi içerisindeki arama butonuna yazarak en çok satan ürünlere bakabilirsiniz.

Bu kategori Türkiye’de çok uygun fiyatlarda sınırsızca temin edilebildiği için stoksuz satış yapmaya son derece uygundur. Farklı online ticaret, pazaryerleri ve topancılar incelenerek uygun ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Nesatilir.com aracılığıyla Aliexpress üzerinde, pazaryerlerinden ürün listeleyebileceğinizi unutmayın.

İslami Ürünlerde Kategorisinde Doğru Fiyatlama Nasıl Yapılır?

Her kategoride olduğu gibi, İslami ürünler için en doğru fiyatlama şeklini birkaç şekilde yapabilirsiniz.

1. En çok satan ürün ve ürün gruplarının fiyatlarını araştırmak: Burada gönderilen gemi seçeneğinden Türkiye’yi seçerek de Türk satıcıların ürünlerini hangi fiyat aralıklarında sattıklarını görebilirsiniz.

2. Mağazanızı yeni açtıysanız veya ürünü yeni listeliyorsanız kar marjınızı en düşük seviyede tutarak rekabette ön plana geçebilirsiniz. İslami ürünlerin birçoğu ebat olarak küçük ve ağırlıkta hafif olacakları için, fiyatlandırmanızı düşük tutarak rekabette öne geçebilirsiniz.

Bu soruların cevapları ve satış için olmazsa olmaz fiyatlandırma ve ürün optimizasyonlarının püf noktalarını anlattığımız, İslami ürün satışında rekabette öne geçmenize yardımcı olacak videomuzu izlemenizi öneririz.

Yoksa siz hala mağazanızı açmadınız mı? Hemen başvurun, mağazanız 2 iş günü içinde açılsın.